baner strona glowna

I Niedziela Adwentu - 27 listopada 2016 r.

adwent 1

 Dziś rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i  duszpasterski. Przeżyjemy go pod hasłem: „Idźcie  i głoście”. Na naszej Adwentowej drodze szczególną  patronką będzie Maryja. Zapraszamy do uczestnictwa  całymi rodzinami, z zapalonymi lampionami w  roratach, adwentowych Mszach Świętych o Matce Bożej,  które w naszym kościele będą odprawiane codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17:00.

Dzisiaj poświęcenie opłatków na wigilijny stół. Ofiary składane z racji „opłatka” przeznaczamy na fundusz remontowy. Jednocześnie informujemy, że nikt nie jest upoważniony przez ks. proboszcza do roznoszenia po terenie parafii opłatków.

 W rozpoczętym dziś tygodniu:

  • Dziś – spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po mszy na 11.00 w salce katechetycznej. Nieszpory o godz.18:00.
  • poniedziałek – spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum
    i starszych o 19.15 w salce
  • środa – św. Andrzeja  Apostoła – święto, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o
  • czwartek -  I m-ca, spowiedź od godz. 17:00. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20:00.
  • piątek – I m-ca, spowiedź od godz. 16:00, schola dziecięca ma próbę o 18.15.
  • sobota – I m-ca, św. Franciszka Ksawerego, Księża odwiedzą chorych z Komunią
  • W przyszłą niedzielę 4 grudnia będziemy w naszej parafii gościć ks. Jerzego Babiaka i Salezjański Wolontariat Misyjny z Wrocławia.  Opowiedzą oni o działalności misyjnej Kościoła w Afryce i Azji  oraz o zaangażowaniu w to dzieło młodych ludzi świeckich. Po każdej Mszy odbędzie się zbiórka na realizację kolejnych projektów misyjnych. Będzie też możliwość zakupienia pamiątek przywiezionych przez wolontariuszy z Etiopii, Ghany i Indii.
  • I niedziela m-ca, adoracja od godz. 16:00 do 18:00. Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12:30, a po mszy zmiana tajemnic.  Dziś katecheza chrzcielna o godz. 16:00.

Parafialny zespół „Caritas” w ramach corocznej akcji „ Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” zachęca do nabywania świec na Wigilijny stół. (Duże – 12 zł., Małe – 6 zł.). Nabywać świece można w Agendzie.

 Zapraszamy na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu w dniu 1 grudnia br. Wyjazd sprzed kościoła o godz. 13:00. Koszt około 30 zł. Tel. kontaktowe 71.336 47 22 i 536.602.187.

 Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe. Do nabycia są także kartki i karnety świąteczne.

 W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności: śp. Walentyna Muratowa, Maria Marciniak. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Adwentu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl