baner strona glowna

adwent 2II Niedziela Adwentu - 04 grudnia 2016 r.

Dziś przeżywamy drugą niedzielę Adwentu. Niech ten święty  czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy więzi z Panem  Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu  zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka  panująca w marketach.

W naszej parafii gościmy ks. Jerzego Babiaka i Salezjański Wolontariat Misyjny z Wrocławia.  Prezentują oni działalności misyjną Kościoła w Afryce i Azji oraz sposoby zaangażowania w to dzieło szczególnie młodych ludzi świeckich. Po każdej Mszy zbiórka na realizację kolejnych projektów misyjnych. Będzie też możliwość zakupienia pamiątek przywiezionych przez wolontariuszy z Etiopii, Ghany i Indii.

Zapraszamy do uczestnictwa w roratach, od poniedziałku do soboty o godz. 17.00.

W rozpoczętym dziś tygodniu.

 • Dziś – I niedziela m-ca, Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12.30, a po mszy zmiana tajemnic. Katecheza chrzcielna o godz. 16.00, adoracja od godz. 16.00 do 18.00
 • Nieszpory o godz.18.00.
 • poniedziałek – św. Jana Damasceńskiego,
 • spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum i starszych o 19.15 w salce
 • wtorek- św. Mikołaja, biskupa Miry, który żył na przełomie III i IV wieku. Sławę i cześć w Kościele zyskał sobie dzięki wyjątkowej dobroci i mądrości. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie św. Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serc na dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Oprócz wielu podarunków niech nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
 • środa – św. Ambrożego, doktora Kościoła; Nowenna do MBNieustającej Pomocy o 18.00,
 • czwartek -  8 grudnia, uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Matka Boża nie popełniła też żadnego grzechu uczynkowego. Prawda ta sięga źródeł chrześcijaństwa, pochodzi z czasów apostolskich. Dogmat o Niepokalanym Poczęciu Maryi ogłosił papież Pius IX w 1854 roku. Prośmy naszą Najlepszą Matkę o wstawiennictwo u Jej Syna we wszelkich potrzebach, zwłaszcza o wytrwałość w walce z grzechami.
 • piątek – św. Jana Diego, objawiła mu się Matka Boża z Guadalupe.
  o 9.00 Droga Krzyżowa i Msza św.
 • schola dziecięca ma próbę o 18.15.
 • niedziela– zbiórka do puszek na fundusz remontowy naszej parafii. W ubiegłym miesiącu zebraliśmy 4670 zł wraz z indywidualnymi wpłatami na konto. Informujemy, że zakończyliśmy już prace remontowe przy ogrodzeniu i ocieplaniu dachu plebani. Bóg zapłać ofiarodawcom.
 • Na mszy o 11.00 poświęcenie medalików dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny, Nowe Życie. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe. Parafialny zespół „Caritas” zachęca do nabywania świec na Wigilijny stół. (Duże – 12 zł., Małe – 6 zł.). Do nabycia są także opłatki wigilijne, kartki i karnety świąteczne.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszły do wieczności. śp. Kazimiera Butzek, Janina Maria Nowak. Polećmy je Miłosierdziu Bożemu – Wieczny odpoczynek…

Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom na czas przeżywania Adwentu składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl