baner strona glowna

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA - 02 października 2016 r

droga Jezus Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku. Pan Jezus stawia nam – swoim uczniom − wysokie  wymagania. Chce być w naszym życiu na pierwszym miejscu. Od Niego powinno brać początek każde  działanie i w Nim znajdować swoje dopełnienie. Jako komentarz do słów dzisiejszej Ewangelii niech  posłużą słowa Świętego Augustyna: „Jeśli Bóg jest na pierwszym miejscu w twoim życiu, to wszystko  jest na właściwym miejscu, ale jeśli Bóg nie jest na pierwszym miejscu w twoim systemie wartości,  to w twoim życiu jest bałagan”.

 

 

Serdecznie witamy w naszej parafii przedstawicieli Caritas diecezji wrocławskiej.

Dzisiaj przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech.

Trwa miesiąc październik szczególnie poświęcony Modlitwie różańcowej. Nabożeństwa różańcowe dla dzieci codziennie od poniedziałku do piątku o godz. 17:30, dla dorosłych codziennie o godz. 18:00.

W rozpoczętym dziś tygodniu:

 • dzisiaj –  I niedziela m-ca, adoracja Najświętszego Sakramentu po każdej Mszy św. i od godz. 16:00 do 18:00. Msza św. w intencji Róż Różańcowych o godz. 12:30, a po mszy zmiana tajemnic.  Dziś katecheza chrzcielna o godz. 16:00. Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00,
 • wtorek – św. Franciszka z Asyżu
 • środa – św. Faustyny Kowalskiej, dziew., Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy połączymy z nabożeństwem różańcowym o
 • I czwartek miesiąca, spowiedź od godz. 17.00, adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 20.00,
 • piątek – I miesiąca, spowiedź od godz. 16.00. Najświętszej Maryi Panny Różańcowej,ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku, odniesionego dzięki modlitwie różańcowej,
 1. Za tydzień XVI Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.
 2. W związku z niedzielą papieską zbiórka na fundusz remontowy odbędzie się w III niedzielę miesiąca
  16 października 2016 r.
 3. Jest już księga intencji na 2017 r. Rezerwacji od wtorku, 18 października można dokonywać w kancelarii parafialnej.
 4. W sobotę 15 października 2016 r. wyruszy piesza pielgrzymka do Trzebnicy pod hasłem: „Przyszedłem ogień rzucić na ziemię. Podpalacz”. Szczegółowy program pielgrzymki znajduje się na tablicy ogłoszeń. Zapisujemy chętnych na autobus powrotny z Trzebnicy.
 5. Nauki przedmałżeńskie rozpoczniemy w poniedziałek 3 października 2016 o 19.30.
 6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z kl. 3 gimnazjum w poniedziałek 3 października 2016 o 19.15.
 7. Schola dziecięca ma próby w niedzielę o 10.00.
 8. Zapraszamy na pielgrzymkę autokarową do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu dnia 06.10.2016 r. na spotkanie modlitewne w intencji rodzin i obrony poczętego życia. Koszt około 30 zł. wyjazd spod kościoła św. Henryka o godz. 13.00. Tel. Kontaktowy: (71) 336 47 22; 536 602 187.
 9. Wydział Duszpasterski Kurii Metropolitalnej we Wrocławiu zaprasza w dniu 8 października 2016. na Archidiecezjalną Pielgrzymkę Członków Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Strażniczki Wiary w Bardzie Śląskim. Koszty wyprawy – zależne są od ilości uczestników – nie powinny wykroczyć poza kwotę 50 zł. Wyjazd o godzinie 9 rano spod kościoła.
 10. Policja ostrzega przed plagą oszust jakie mają miejsce również w naszej dzielnicy. Szczegóły w gablocie.
 11. Zachęcamy do udziału w Kursie ALPHA wszystkich chcących pogłębić lub odnowić swoją relację
  z Bogiem. Szczegóły w gablocie i na zaproszeniach z tyłu kościoła.
 12. Parafia Najświętszego Zbawiciela na Wojszycach organizuje pielgrzymką do Ziemi Świętej
  17-24 luty 2017. Koszt 3490 zł + 140 $. Szczegółowe informacje w gablocie i u księdza Mateusza.
 13. Na lekturę polecamy tygodnik Gość Niedzielny. Zapraszamy do odwiedzenia parafialnej agendy książkowej po tygodnik Niedziela, Źródło oraz miesięcznik Rycerz Niepokalanej i inne tytuły prasowe.
 14.  W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności: Mieczysław Kozłowski, Zofia Grzegorczak, Marian Gniewowski, Janina Potomska, Edmudn Żurawski, Czesław Szajdak.
 15. Gościom, parafianom, jubilatom i solenizantom tego tygodnia składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa.

Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Henryka we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl